Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego

przychodnia weterynaryjna noe katowice logoPoniżej przedstawiamy kilka porad jak przygotować państwa zwierzę do planowanego zabiegu chirurgicznego, który zostanie przeprowadzony w piotrowickiej przychodni weterynaryjnej NOE.

  1. Przed zabiegiem wykonujemy obowiązkowe badania krwi, tzn. morfologię i badania biochemiczne mówiące o wydolności wątroby i nerek. Pacjentom z problemami kardiologicznymi wykonujemy badanie EKG. Wszystko to po to abyśmy mieli jak najwięcej informacji o stanie zdrowia zwierzęcia i mogli dobrać odpowiedni model znieczulenia bezpieczny dla Państwa pupila.
  2. W dniu zabiegu pacjent musi być przyprowadzony do naszej przychodni weterynaryjnej na czczo. Wypełniony przewód pokarmowy obciąża układ krążenia, co sprawia, że narkoza może stać się niebezpieczna. Ponadto, podawane w trakcie znieczulenia leki mogą wywołać odruch wymiotny, co może skutkować aspiracją treści żołądka do dróg oddechowych- jest to stan zagrażający życiu zwierzęcia. Bezwzględna głodówka obowiązuje przez 12h przed zabiegiem. Nie ograniczamy zwierzęciu dostępu do wody.

W naszej przychodni weterynaryjnej stosujemy znieczulenie złożone. Jest to kompilacja kilku środków anetstycznych, których skład i dawka zawsze dobierane są indywidualnie w zależności od wieku i stanu zdrowia Państwa zwierzęcia.

Każde zwierzę poddawane w naszej przychodni znieczuleniu ogólnemu jest intubowane. W trakcie zabiegu sale podajemy tlen oraz prowadzimy intensywne dożylne uzupełnianie płynów.

Jak wygląda postępowanie po zabiegu chirurgicznym?

Każde zwierzę, które przeszło w naszej przychodni weterynaryjnej zabieg chirurgiczny umieszczane jest na czas rekonwalescencji w osobnym pomieszczeniu, w którym w ciszy i cieple może dojść do siebie.

Polecamy abyście Państwo przynosili w dniu zabiegu kocyk lub ręcznik, który zwierzę dobrze zna. Miło jest się obudzić otulonym we własny kocyk.

 

lek. wet. Aleksandra Chojnowska

Katowice, styczeń-2015

www.przychodnia-noe.pl

Opublikowano w Poradnik NOE, Tag , , .